#2 YouTube – FULL MEP, MEP OPEN, MEP CLOSED, MEP PART – Co to jest? Wszystko o mepach na youtube!

Czeeeść! :3

Na początku przepraszam za moją nieobecność, po prostu nie miałam czasu, gdyż nie byłam ciągle na komputerze.
Przechodząc..
Na ask’u dostałam pytanie dotyczące tzw. „mepów”. Tak, mepów! Myślę, że jest to dobry pomysł na posta. Tak więc..

MEP – ogólnie oznacza całość, hm.. taki pełny teledysk, który ma zazwyczaj 2,3,4,5 minut/y i robi go kilka/kilkanaście osób. ALE! Są różne podziały.

MEP PART – z przetłumaczenia na Polski znaczy to „część całości” tak, wiem trochę dziwnie to brzmi, ale można to także napisać jako PART czyli część. Np. gdy ja zgłoszę się do jakiegoś mep’a i wezmę przypuśćmy PART 5, dostanę muzykę to robię do tego, a kiedy wstawiam na youtube mogę napisać albo „MEP PART FOR (KTOŚ TAM XD)” albo „PART 5 FOR (KTOŚ TAM XD)”

PART – jest to po prostu część.

MEP OPEN – „Otwarta całość” dokładnie! Czyli, jest mep powiedzmy, że ja mam jakiś tam MEP OPEN, czyli jest piosenka, podzieliłam go na części czyli „PART’Y” i kilka bądź kilkanaście osób bierze po 1,2 lub 3 part’y jak to już ustalimy w zasadach naszego mep’a.

MEP CLOSED – „Zakończona całość” tak jakby. Powiedzmy, że ogólnie do wzięcia było tam ehm.. 31 part’ów, tak więc nie ma już wolnych part’ów, w tym momencie oczekujemy na zakończenie robienia wszystkich części.

MEP DONE – „Ukończona całość” znaczy to, że cały MEP czyli teledysk jest już gotowy i wstawiony na youtubie, a teraz możemy go tylko szukać lub będzie on w opisie.

FULL MEP – „Cała całość” dziwnie to brzmi, wiem.. jest to po prostu już cały, full teledysk i wszystkie part’y są tam opublikowane.

 

Na moim przykładzie mogę wam pokazać jak to mniej więcej wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=9aZNzCxcUd0

MEP CLOSED AND DONE (mep zakończony i ukończony):

https://www.youtube.com/watch?v=ycEDHahqLpg

MEP OPEN (otwarty mep): P.S. jeśli chcecie, śmiało bierzcie part’y jest jeszcze ich dosyć, dosyć.

https://www.youtube.com/watch?v=bCnYjUFUeao

FULL MEP:

https://www.youtube.com/watch?v=RW55C9cFXXk

MEP PART:

I to chyba w sumie na tyle! Mam nadzieję, że chociaż po części wam pomogłam oraz anonimowi z ask’a, który się o to dopytywał.

 

ScreenHunter_01 Jul. 25 15.41

Olusia8910.

Other features include using checkboxes from the selected filter column for easy grouping and filtering, narrowing your focus to a specific area surrounding a proposal certain location and many more

#1 YouTube – wprowadzenie. Nowa seria?!

Cześć!
Jeszcze całkiem niedawno, bo chyba wczoraj, pisałam, że odchodzę z bloga. ;_; Uwierzcie mi, jestem bardzo ale to bardzo zmiennaXDD ZOSTAJĘ. Zadowoleni?……… pewnie nikt, no ale. Jak czytałam wasze wiadomości na poczcie, msp i w ogóle, na asku wasze pytania to żal mi się was robiło, że tak nagle z dnia na dzień was zostawiam.. wracam na stałe i mam nadzieję, że nie odejdę już nigdy, proszę bez hejtów na mnie((: Nie rusza mnie to. XD

Przechodząc do tematu!
Jak wiecie, pisałam kiedyś, chyba tydzień/dwa tygodnie temu, iż nie mam co pisać i chcę zacząć robić jakieś serie. Jedną i pierwszą z nich będzie YouTube, czyli m.in.;

♥ Jak robić teledyski z msp na youtube,
♥ Jak zrobić dobry teledysk,
♥ Jakich programów używać (które polecam),
♥ Co to jest; FULL MEP, MEP OPEN, MEP CLOSED, MEP PART itp,
♥ Jak założyć kanał na youtube z jedną ciągłą nazwą bez nazwiska,
♥ Na czym polegają studia (o co w tym wszystkim chodzi),
♥ Jak zrobić banner na YouTube,
♥ oraz być może, będzie post o youtuberach, których polecam, którzy mają super teledyski i w ogóle.

MAM NADZIEJĘ, ŻE SERIA TA WAM SIĘ SPODOBA!
Post taki wprowadzający, co będzie się znajdować w tej serii, jeszcze raz przepraszam za całe zamieszanie z „końcem blogowania”.

ScreenHunter_01 Jul. 25 15.41

Olusia8910 ♥